Program

Apáczai Csere János magyar nyelv irodalom és kultúra nemzetközi tantárgyverseny, Székelyudvarhely, 2018. április 19-22.

2018. április 19., csütörtök

Érkezés, elszállásolás:
12:00–16:00Regisztráció – Gondűző Étterem és Szálloda a Bizottságnak Küküllő Hotel a diákoknak és kísérőtanároknak;
17:00–18:30Megnyitó, Vox Gimiensis, Gereben Néptáncegyüttes Tamási Áron Gimnázium – Szent István Díszterem, Székelyudvarhelyi Városháza;
19:00Vacsora/ Állófogadás; – Székelyudvarhelyi Városháza;
20:00A versenybizottság tanácskozása – Gondűző Étterem és Szálloda konferenciaterme;
20:00A Tamási Áron Gimnázium Vitéz Lelkek színjátszócsoportjának előadása – Nyirő József Díszterem, Tamási Áron Gimnázium Kollégiuma.

2018. április 20., péntek

Írásbeli versenynap:
08:00–09:00Reggeli – a szálláshelyen;
09:30–12:30A verseny írásbeli része – Tamási Áron Gimnázium;
09:30–12:30A versenybizottság kirándulása Derzsbe és Székelykeresztúrra;
13:00–14:00Ebéd – Tamási Áron Gimnázium Kollégiuma;
14:00–16:30Kirándulás: Szejke, Farkaslaka, Tamási Áron emlékház;
16:30–18:00Találkozás a Legendárium csapatával; – Nyirő József Díszterem, Tamási Áron Gimnázium Kollégiuma;
18:00–19:00Vacsora – Tamási Áron Gimnázium Kollégiuma;
19:00–20.30Szép Domokos Anna – Az Udvarhelyi Néptáncműhely táncjátéka Tamási Áron novellája alapján, Művelődési Ház;
21:00–23:00Táncház a diákoknak – A Művelődési Ház Próbaterme.

2018. április 21., szombat

Szóbeli versenynap:
07:30–08:30Reggeli – a szálláshelyen;
08:00Írásbeli eredményhirdetés – Tamási Áron Gimnázium;
08:30–09:30Csapatverseny-dramatizálás-előkészítés – Nyirő József Díszterem, Tamási Áron Gimnázium Kollégiuma;
08:30–09:30Csapatverseny-dramatizálás- bemutató – Nyirő József Díszterem, Tamási Áron Gimnázium Kollégiuma;
11:00–12:30Szóbeli verseny – Tamási Áron Gimnázium;
12:30–13:00 - Írásbeli doilgozatok kiértékelése – Tamási Áron Gimnázium;
12:30–13:00 - Óvások, fellebezések benyújtása – Tamási Áron Gimnázium;
13:00–14:00Ebéd – Tamási Áron Gimnázium Kollégiuma;
15:00–16:30Író-olvasó találkozó: Irodalmi jelen – Böszörményi Zoltán, Látó – Vida Gábor – Nyirő József Díszterem, Tamási Áron Gimnázium Kollégiuma;
16:00–18:00Szabad program – Ismerkedés a városközponttal;
18:00–19:30Záróünnepség: Dr. Palló Imre Művészeti Líceum „Allegra” Barokk Zenekara, Cickom Énekegyüttes (Maksa és Székelyszenterzsébet) – Szent István Díszterem, Székelyudvarhelyi Városháza;
20:00Ünnepi vacsora** – Tamási Áron Gimnázium Kollégiuma diákoknak, Gondűző Étterem, felnőtteknek;

2018. április 22., vasárnap

08:00–09:00Reggeli – a szálláshelyen;
09:00Hazautazás.